Menu

Prenumeruojamų duomenų bazių pristatymas

Would you like to have it in your language?
Please note that this is machine translation and some mistakes are possible.

Type of the event: Workshop/training

Online or offline: Offline

Main theme/focus: Basic Digital Skills / Media Literacy

Main theme/focus: Enhancing digital skills / Digital inclusion / Accessibility

Date time start: 30/03/2022 11:00

Date time end: 30/03/2022 12:20

Number of hours: 1 val. 20 min.

Country: Lithuania

Region: Vilniaus apskritis, Trakų rajonas

City/Town: Aukštadvaris

Organisation: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Address of the event: Dariaus ir Girėno g. 6, Aukštadvaris, Lietuva

Url of the event: https://trakubiblioteka.lt/lt/visos-naujienos/kvieciame-i-pazinti-su-duomenu-bazemis-aukstadvaryje/6697

Social media: https://www.facebook.com/ramune.jarmalaviciute.1/posts/3103895729863672?__cft__[0]=AZVoYJx6GXWYu6yw_t--Iy6fTIlPMyYANTgl29eKeTz2vfkk65_fNTKa_Hx-NNM2a1IxQHT9Pmp-FAECiSzNLl4y5sFeE8auYyAbrlSwrA_5yFWkM62BxqcTnZlyugrhMWI&__tn__=%2CO%2CP-R

Target Group: General public

Number of participants: 8

Photos from the event:

The event is: Completed

Short description of the event:

Kovo 30 d., 11 val. Aukštadvario bibliotekoje vyko prenumeruojamų elektroninių duomenų bazių pristatymas. Dalyviai turėjo galimybę išsamiai susipažinti su duomenų bazėse teikiama informacija, taip pat patobulinti savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Renginys skirtas akcijai „Skaitmeninė savaitė 2022“.

Pažintis su duomenų bazėmis:

  • EBSCO Publishing – viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.
  • NAXOS Music Library – tai išsami klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų aukštos kokybės muzikos įrašai. Čia taip pat rasite informaciją apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodyną, kūrinių analizes ir kitą muzikos profesionalams ir mėgėjams naudingą informaciją.
  • Infolex – teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais.

Pristatymas praėjo sklandžiai ir žaismingai. Žingeidi miestelio bendruomenė atidžiai klausėsi, aktyviai reiškė savo pastebėjimus, domėjosi prisijungimais, svajingai paniro į klasikinės muzikos garsus. Jie gavo žinių, kurias gebės pritaikyti savarankiškai naudodamiesi duomenų bazėmis.

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė