Menu

Prenumeruojamų duomenų bazių pristatymas

Would you like to have it in your language?
Please note that this is machine translation and some mistakes are possible.

Type of the event: Workshop/training

Online or offline: Offline

Main theme/focus: Basic Digital Skills / Media Literacy

Main theme/focus: Enhancing digital skills / Digital inclusion / Accessibility

Date time start: 06/04/2022 17:00

Date time end: 06/04/2022 18:00

Number of hours: 1

Country: Lithuania

Region: Vilniaus apskritis, Trakų rajonas

City/Town: Trakai

Organisation: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Address of the event: Vytauto g. 69, Trakai, Lietuva

Url of the event: https://trakubiblioteka.lt/lt/visos-naujienos/kvieciame-i-pazinti-su-duomenu-bazemis-trakuose/6699

Responsible (trainer/organizer): Akvilė Narbutienė

Email of the organiser: a.narbutiene@trakubiblioteka.lt

Phone of the organiser: (8 528) 55 461

Target Group: General public

Number of participants: 11

Photos from the event:

The event is: Completed

Short description of the event:

Kvietimas į renginį:

Balandžio 6 d., trečiadienį, 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks prenumeruojamų elektroninių duomenų bazių pristatymas. Dalyviai turės galimybę išsamiai susipažinti su duomenų bazėse teikiama informacija, taip pat patobulinti savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Renginys skirtas akcijai „Skaitmeninė savaitė 2022“.

Pažintis su duomenų bazėmis:

  • EBSCO Publishing – viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.
  • NAXOS Music Library – tai išsami klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų aukštos kokybės muzikos įrašai. Čia taip pat rasite informaciją apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodyną, kūrinių analizes ir kitą muzikos profesionalams ir mėgėjams naudingą informaciją.
  • Infolex – teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais.
  • BNS – didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.
  • Delfi+ – šioje skaitytojų narystės platformoje galite skaityti profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių kalba bei mėgautis niekur kitur nepublikuotais straipsniais.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Trakų viešosios bibliotekos informacija

 

Apie įvykusį renginį: 

Trečiadienio pavakarę į Trakų viešąją biblioteką rinkosi su prenumeruojamomis elektroninėmis duomenų bazėmis panorę susipažinti trakiečiai. Susirinkusiesiems pristatyta duomenų bazėse teikiama informacija ir jų naudojimosi galimybės. Renginys skirtas akcijai „Skaitmeninė savaitė 2022“.

Susirinkusiems trakiečiams pirmiausia buvo atsakyta į klausimą, kas yra duomenų bazės ir kokio pobūdžio informacijos jose galima rasti. Trumpai apžvelgta bibliotekos internetinė svetainė www.trakubiblioteka.lt, papasakota, kur galima rasti duomenų bazių skiltį, kaip prisijungti. Šiuo metu Trakų viešoji biblioteka prenumeruoja ir savo lankytojams siūlo naudotis penkiomis duomenų bazėmis.

Pristatyta didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūros „BNS“ („Baltic News Service“) duomenų bazė, kuri teikia svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Trumpai ir informatyviai pateikiamos svarbiausios aktualijos, o straipsniai atsinaujina kas dvi minutes. Taigi, bibliotekos lankytojai turi galimybę vieni pirmųjų sužinoti karščiausius įvykius iš viso pasaulio jaukiai įsitaisę kompiuterinėje skaitykloje. Šioje erdvėje vartotojams skirti dešimt kompiuterių, prie kiekvieno jų pridėtos ausinės patogiam naudojimuisi.

„EBSCO Publishing“ duomenų bazėje pateikti viso teksto moksliniai straipsniai socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių temomis anglų ir kitomis kalbomis. Tai nepakeičiamas informacijos šaltinis, ieškantiems profesionalios literatūros moksliniams darbams, referatams rašyti. Be to, dalį straipsnių galima klausyti įgarsintus, taip klausantis profesionalaus anglų ar kitos pasirinktos kalbos tarimo patobulinti ir savo tartį. Ši funkcija aktuali ir prasčiau regintiems.

Papasakota apie teisinės informacijos paieškos sistemą „Infolex“, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Dalyviai išgirdo, kaip dominančius teisės aktus ar įstatymus peržiūrėti ir atsisiųsti, sužinojo, kad duomenų bazėje pateikiami tik galiojantys įstatymai, o prisijungus, visada galima pasitikrinti, ar nėra pakeitimų ar papildymų.

Apžvelgta „Delfi+“ platforma, kurioje galima skaityti profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių kalba bei mėgautis niekur kitur nepublikuotais straipsniais. Vizualiai patraukli ir itin iliustruota platforma siūlo skaitytojams ir kokybišką turinį.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukė „NAXOS Music Library“ duomenų bazė. Tai išsami klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurią sudaro džiazo, roko, populiarioji, operos ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų aukštos kokybės muzikos įrašai. Galima išgirsti kūrinių, skambėjusių kino filmuose. Čia taip pat galima rasti informacijos apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodyną, kūrinių analizes ir kitą muzikos profesionalams bei mėgėjams naudingą informaciją. Aiškinomės, jog paiešką galima atlikti pagal kompozitorius, kūrinių ar albumų pavadinimus, muzikinius žanrus, epochas. Dalyviai klausėsi pripažintų kompozitorių kūrinių: F. Šopeno „Noktiurnas“, L. van Bethoveno „Mėnesienos sonata“, M. K. Čiurlionio „Jūra“ ir kitų kūrinių. Taip pat mėgavosi gamtos garsais: paukščių giesmėmis, vėjo gaudesiu, jūros bangų mūša.

Dalyvių susidomėjimo kupini veidai ir mąslios akys išdavė pristatymo naudą. Jie gavo žinių bei praktinių įgūdžių, kuriuos gebės pritaikyti savarankiškai. Taip pat suprato, jog duomenų bazės – informacijos lobynas, kurį atradus, norisi pažinti.

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė